Czy można znaleźć analogię między doświadczeniami żołnierzy wojsk specjalnych, a tym, z czym na co dzień zmagają się cywile pracujący w dużych korporacjach czy małych firmach?


Na misjach bojowych, wykonując operacje specjalne działaliśmy w ogromnym stresie, często musieliśmy podejmować decyzje przy braku dostatecznych lub przy sprzecznych informacjach, planowanie odbywało się w krótkim reżimie czasowym, a nasi sojusznicy z sił lokalnych często przysparzali wielu problemów. Aby radzić sobie z tymi wszystkimi problemami wypracowaliśmy mechanizmy działania, które pozwalały nam osiągnąć zamierzony cel.  Operacje specjalne to praca zespołowa. Sukces często zależał od lidera czyli dowódcy/przywódcy oraz od relacji w zespole. To on jest odpowiedzialny za zespół. Cechy idealnego przywódcy to niski poziom leku, jasna strategia działania, duże zaufanie podwładnych, dzielenie się wizją, a przede wszystkim jeden cel, który prowadzi wszystkich do zwycięstwa na polu walki!

Okazuje się, że życie bez munduru wcale nie różni się tak bardzo od rzeczywistości z jaką mierzą się żołnierze. Szczególnie gdy weźmiemy pod uwagę fakt, że codziennym życiu bardzo często mamy do czynienia z praca w stresie, problemami z przełożonymi lub podwładnymi, brakiem czasu, gdzie wszystko musi być zrobione "na już" czy też z wieloma niewiadomymi w czasie podejmowania decyzji. Natężenie stresu jakie odczuwamy w takich sytuacjach, można porównać do tego jakie odczuwają żołnierze wojsk specjalnych w czasie wykonywania skomplikowanych operacji specjalnych.


Okazuje się, że praktycznie każdą sytuację militarną, łatwo można przełożyć na jej "cywilny" odpowiednik, a później dopasować do niego właściwy wojskowy schemat działania. 

Nasze szkolenia to doskonała wskazówka dla menadżerów i liderów, jak stworzyć nieprzeciętny zespół, który wykorzysta potencjał wszystkich, którzy go tworzą!

  • Szkolenie z zakresu zarządzania stresem
  • Szkolenie z zakresy zarządzania ryzykiem
  • Szkolenie z zakresu planowania

"Plan jest niczym, a planowanie jest wszystkim"!

W związku z tym iż do każdego szkolenia podchodzimy indywidualnie, a program "szyjemy na miarę" prosimy o kontakt w sprawie organizacji szkolenia przez formularz kontaktowy.