O to nóż który powstał przy współpracy Szczegot Handmade oraz POL SOF Academy. Kiedy spotyka się dwóch profesjonalistów, gdzie jeden wie czego chce, a drugi wie jak to zrobić musi wyjść doskonały produkt.

Tu kupisz noże Szczegota

Poznajcie historię noża WARRIOR w wersji POL SOF ACADEMY!

Jako były operator Jednostki Wojskowej Komandosów przyzwyczajony jestem do sprzętu najwyższej jakości. Kiedy rozstałem się z mundurem i założyłem własna firmę szkoleniową zacząłem rozglądać się za sprzętem dla siebie. Zależało mi, aby w miarę możliwości wyposażyć się w dobry jakościowo sprzęt polskiej produkcji! Tak trafiłem na nóż WARRIOR produkcji Szczegot Handmade. To co przyciągnęło moja uwagę to świetny design tego noża, jego prostota oraz fakt, że jest to ręczna robota! Nóż wręcz idealnie leży w dłoni! Co więcej okazało się, że twórca tego noża Michał Szczegot to super człowiek, więc szybko nawiązaliśmy współpracę. Szybko także zostałem ambasadorem noży Michała. Od początku naszej współpracy chodził nam po głowie nóż mojego projektu, ale ciężko było się rozstać ze świetnym nożem WARRIOR.

Nóż Warrior Pol Sof Academy Edition
Nóż Warrior Pol Sof Academy Edition
Nóż Warrior Pol Sof Academy Edition
Nóż Warrior Pol Sof Academy Edition
Nóż Warrior Pol Sof Academy Edition
Nóż Warrior Pol Sof Academy Edition
Nóż Warrior Pol Sof Academy Edition
Nóż Warrior Pol Sof Academy Edition

W czasie szkolenia sekcji strzeleckiej PSA team ALPHA padła propozycja wprowadzenia małej zmiany w nożu Warrior. Od tego wszystko się zaczęło. Świetny pomysł, nie musze rozstawać się moim ulubionym nożem. Wystarczy wprowadzić drobne modyfikacje na których mi zależy! Krótka (kilkugodzinna) narada z Michałem i już obaj wiedzieliśmy, że to jest TO! Nóż powstał w EKSPRESOWYM tempie!

Zmiany na których mi zależało to:

  1. Fałszywe ostrze - poprawia możliwość wbijania noża.
  2. Ząbki na ostrzu - umożliwiają piłowanie, (nie raz się przekonałem, że się przydają)
  3. Wgłębienie na kciuku - poprawia chwyt noża! - od tego się zaczęło!
  4. Dłuższy jelec - poprawia chwyt noża.
  5. Zbijak do szyb z tyłu noża!
  6. Malowana pochwa do noża (stylizowana na malowanie mojego HK416 z czasów misji w Afg.)
  7. Okładziny - 3-Color Camo Micarta (tylko w takiej wersji nóż będzie dostępny)

Każdy nóż numerowany. Numery zaczynają się od PSA co oznacza oczywiście POL SOF ACADEMY! Numery od 001 do 100 zarezerwowane dla członków sekcji strzeleckich POL SOF ACADEMY! Noże od numerów 101 będą dostępne w sprzedaży po nowym roku.

Soyers